מוצרים לסוסים

מבחר רחב של מוצרים לסוסים וציוד משלים לרוכב

סוסים

מתעניינים ברכיבה על סוסים? רכיבה על סוסים דוהרים היא בהחלט חוויה מהנה הכוללת אינטראקציה עם הסוס. בישראל ישנן חוות סוסים רבות בהם תוכלו ללמוד רכיבה על סוסים. אך אולי כדאי קודם כל לקבל קצת מידע על סוסים.

הסוס הוא בעל חיים המסוגל לפתח מהירויות ריצה גבוהות ויש לו כוח רב. משקלו של הסוס נע בין
400-1000
קג, הדבר תלוי בזו הסוס ובתזונה. זוהי חיית מרעה צמחונית. אוכל לסוסים, סוסים אוכלים עשב ומספוא אותם הם צורכים בכל שעות היום. סוס במשקל של 450 קג אוכל כ 7-11 קג של מזון ביום וכ– 38-45 ליטר מים ואף יותר תחת מאמץ. לסוסים אין יכולת להקיא והדבר מהווה בעיה בהתמודדות עם בעיות עיכול. במקרים רבים בעיות עיכול הן הגורם למוות של סוסים.

 

לחוש הריח תפקיד חשוב אצל הסוס והוא לוקח חלק חשוב באינטראקציות החברתיות. חוש הריח של הסוס נמצא איפה שהו בין אדם לכלב. כמו כן לסוס שמיעה מעולה ובזכות היכולת להסיט את אוזנו 180 מעלות, הוא יכול לשמוע מכל הכיוונים מבלי להזיז את הראש. אם אתם מתעניינים ברכיבה על סוסים, חשוב שתדעו שהם רגישים ביותר לרעשים והם אוהבם סביבה שקטה, אחרת הם עשויים לגלות עצבנות.

לסוס גם תחושב טובה של איזון וחוש מישוש. אזור העיניים, האוזניים והאף הם רגישים ביותר. אך למעשה הוא יכול להרגיש אפילו נחתיה של חרק בכל חלקי הגוף.

תוחלת החיים של הסוס היא כ 25-30
שנה ובדרך כלל לא מקובל להמשיך להעביד את הסוס לאחר גיל 20, למאות שאם הוא בכושר גופני טוב הוא יכול להמשיך לדהור.

סוסים יכולים לישון בעמידה והם מרבים לנמנם בעמידה במהלך היום. הם יכולים לעשות זאת באמצעות תפס מיוחד במפרקי הברכיים המאפשר להם לעמוד מבלי לאמץ את השרירים.

לסוסים ישנה חשיבות רבה בתרבות האנושית. על פי הממצאים, האדם החל לביית את הסוס באלף הרביעי לפני הספירה. השימושים של הסוס היו בשר לאכילה, חליבה ורכיבה. בזכות הכוח הרב שלהם הם שימשו לגרירת עגלות ומחרשות ובעצם הסוס היה כלי תחבורה עיקרי בשלושת אלפים השנה שקדמו להמצאת מנוע הקיטור. כמו כן צבאות רבים אימצו את הסוסים למטרות קרב.

ההתפתחויות הטכנולוגיות הפכו את הסוסים לבלתי רלוונטיים בשדה הקרב, אך עד היום ישנו שימוש בסוסים למטרות שיטור וטיפול בהפרות סדר

ליצירת קשר השאירו פרטים...